GŁÓWNE ZASADY SLOW LIFE

We wcześniejszym poście wspomniałam o slow life, o tym czym jest ta filozofia i jak to się ma do dzisiejszego zmanipulowanego internetowego świata. Artykuł możecie przeczytać tutaj KLIK. Postanowiłam zatem nieco rozwinąć temat i przybliżyć wam główne zasady jakimi należy się kierować wybierając filozofię slow life.  • To przede wszystkim TU I TERAZ, to skupianie się na chwili obecnej, nie roztrząsanie niczego, ani przeszłości ani przyszłości. Więcej o byciu w tu i teraz pisałam w regułach dobrego życia, o których możecie poczytać tutaj KLIK.
  • Filtruj informacje jakimi atakuje Cię zewnętrzny świat i massmedia. Im mniej newsów ze świata tym lepiej dla Twojego zdrowia psychicznego. Przełącz kanał informacyjny na ten o przyrodzie, albo całkowicie wyłącz telewizor, nie obarczaj się wszystkimi dramatami świata, nie plotkuj, nie obgaduj, wyłącz pudelka na komputerze. Niedouczonym społeczeństwem, które gapi się w ekran i wierzy w każde usłyszane lub przeczytane tam słowo łatwiej się steruje. Pamiętaj o tym. Nie pozwól także swoim dzieciom spędzać czasu przed telewizorem czy smartfonem, jeśli chcesz aby wyrosły na świadomych ludzi. 
  • Jak najczęściej staraj się być offline, zwłaszcza w godzinach wieczornych kiedy ten czas powinien być przeznaczony dla rodziny i na rozmowy. Wszelkie fejsbuki, instagramy, snapchaty, durne telenowele które niczego nie uczą i inne gówna nie mają prawa bytu kiedy spędzasz czas w domu ze swoimi bliskimi. To jest moment na budowanie relacji, na podtrzymywanie więzi rodzinnych a nie bezmyślne marnowanie go. Pamiętaj również o tym: kiedy oglądasz głupoty w internecie czy w telewizji, ktoś mądrzejszy na Tobie zarabia. 
  • Slow life to także slow food - czyli celebrowanie jedzenia. Dziś wielu ludzi będących na dietach tzw. pudełkowych zapomina czym jest wspólne spożywanie posiłków z rodziną przy jednym stole. Zwyczajnie nie mają na to czasu, bo są tak pochłonięci zajęciami na siłowni, wrzucaniem zdjęć, zdobywaniem lajków i ogólnie wirtualnym życiem. Slow food to jedzenie lokalne, wiąże się to ze wspieraniem lokalnych przedsiębiorców, którzy produkują żywność. Świetnie to widać w Irlandii. W ogóle Irlandczycy są zakochani w slow life, dla nich to coś naturalnego. Oni się nie przejmują niczym. 
  • Żyj swoim własnym tempem. Nie ważne, że ktoś osiąga swoje cele szybciej od Ciebie. Owszem Ty też możesz osiągać czyjeś cele. Ale najpierw zastanów się nad swoimi własnymi i dąż do ich realizacji nawet w żółwim tempie. Tylko zachowaj przy tym autonomię, nie spełniaj niczyich oczekiwań. 
  • Unikaj toksycznych ludzi. Zakończ wszelkie toksyczne relacje, pozbądź się wampirów energetycznych ze swojego otoczenia. Bądź asertywnym człowiekiem, jeśli nie masz ochoty na plotkowanie, po prostu odmów, i nie czuj się winny z tego powodu. Kieruj się swoim własnym rozumem o otaczaj się ludźmi dzięki którym ładujecie swoje baterie wzajemnie, a nie takimi którzy wykorzystują Cię jako swoją ładowarkę.
I żadnych wymówek, wymówki zabijają wszystko. Wyrzuć wymówki, weź głęboki oddech i żyj. I nie bądź nudny. 
Pamiętaj że tylko wariaci są coś warci :) 

Jeśli spodobał Ci się artykuł nie zapomnij polubić mnie na facebook'u

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger