POLSKA VS. IRLANDIA - RÓŻNICE, GDZIE ŻYJE SIĘ LEPIEJ CZ.1

Mimo tego, że w Polsce żyją najpiękniejsze kobiety, mamy najlepsze jedzenie i ogólnie nie żyje się aż tak strasznie, wielu ludzi wybiera emigrację. Jako cel wyjazdu często wybierają Irlandię. Tak było i w moim przypadku. Do Irlandii wyjechałam w poszukiwaniu lepszego życia, a celem pobytu tutaj jest odłożenie jak największej ilości gotówki i powrót po kilku latach do Polski.
Wracając ostatnio z pracy zaczęłam rozmyślać o tym, czy brakuje mi ojczyzny. Myślałam za czym tęsknię, o tym co pozostawiłam za sobą, ale też o tym co dała mi Irlandia odkąd tu jestem. Przyjechałam tutaj nieco ponad 2 miesiące temu. Może to dość krótki okres aby zauważyć wszystkie różnice i podobieństwa, ale już na podstawie minionego czasu jestem w stanie wysnuć pewne wnioski. Irlandia to dziwny kraj, nie chodzi tylko o klimat, położenie i to że jest wyspą. Chodzi także o mentalność ludzi, ich podejście do życia, specyficzne zachowania i jeszcze kilka innych rzeczy które odróżniają nas od Irlandczyków. Wszystko potraktowane oczywiście z przymrużeniem oka 😎
Zapraszam do lektury! 


Poniżej zestawiłam cechy, które w pierwszej kolejności rzucają się w oczy po przyjeździe tutaj. 
Nie bierzcie niczego na poważnie.
To, gdzie żyje się lepiej, pozostawiam do oceny wam ;)
Edit: z uwagi na liczne komentarze na facebooku,
informuję że post ma charakter satyryczny i nie ma na celu obrażania nikogo,
osobom z kołkiem w tyłku dziękujemy. 

 • Fakt, że wypłaty są co tydzień znacznie ułatwia życie. Nie wegetujesz przez resztę miesiąca nawet jeśli zdarzy Ci się popłynąć na imprezie, lub masz niespodziewane wydatki. To także ułatwia odkładanie pieniędzy. 
 • Irlandczycy jedzą fastfoody na potęgę. Nawet malutkie dzieci karmione są sztucznym jedzeniem. Rosną później takie mutanty. Wszędzie paczkowane jedzenie, mało kto kupuje świeże owoce i warzywa, co sprawia, że są obłędnie tanie. Z korzyścią dla tych którzy odżywiają się zdrowo, a niewiele tu jest takich ludzi. Polacy mają to szczęście, że uprawiają seks z pięknymi kobietami. Irole mają swoje świnie i owce. 
 • Mimo, że wyglądają jak wyglądają są stosunkowo mili i przyjaźnie nastawieni. Obcy ludzie będą Cię na ulicy czy w sklepie przepraszać za to, że to Ty im wszedłeś w drogę. Często śmiejemy się z nich, że przepraszają że żyją. W Polsce zajdziesz komuś drogę (nie daj Boże jakiemuś dresowi!) i wpierdol gwarantowany. Tutaj nie zamyka się nawet drzwi od domów. 
 • Zapomniałabym wspomnieć o słynnej irlandzkiej pogodzie. To nie tak że ciągle pada. Owszem, pada często, ale nie bez przerwy. Trzeba skończyć z tym stereotypem. W tym roku lato dopisuje, więc pokuszę się o stwierdzenie, że pogoda jest całkiem ładna. Co mi się tutaj podoba? Nie ma upałów jak w Polsce, aczkolwiek pogoda jest dość zmienna. 2 dni świeci piękne słoneczko, temperatura oscyluje w granicach 25 stopni, a trzeciego dnia spada do 15 i mamy deszcz. W ciągu dnia również potrafi się diametralnie zmienić. 
Jak widać różnic jest sporo, ale czy są jakieś podobieństwa? Wbrew pozorom jest ich również całkiem sporo, ale o tym powstanie kolejny wpis już niebawem! 

Bądźcie na bieżąco i śledźcie mnie na facebook'u! 5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis, obserwuję🙂
  https://kieszonkowiecdoczytania.blogspot.com/2017/07/zwyka-codziennosc-czy-cos-wiecej-yellow.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tez. Z wieloma rzeczami sie zgadzam, choc nie ze wszystkim. Ale artykul podoba mi sie i jest rzeczowy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez. Z wieloma rzeczami sie zgadzam, choc nie ze wszystkim. Ale artykul podoba mi sie i jest rzeczowy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe kto i kiedy poruszy kwestię innej gałęzi ewolucji, jaką są Irlandczycy. Mówię tu o nieogarnialnej dla Polaka przepaści intelektualnej, która dzieli nas i obywateli obu Wysp, a zatem obu wyspiarskich krajów. Wiem, to strasznie niepoprawne politycznie, ale tak naprawdę stanowi największą, najoczywistszą i najważniejszą różnicę. Dodam przy tym, że nie jest to tylko głupie gadanie - tę przepaść bardzo łatwo udowodnić, opierając się wyłącznie historią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie nie ze wszystkim się zgadzam, ale fajny wpis :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger