[LIFESTYLE] TRZY KSIĄŻKI, KTÓRE ODMIENIAJĄ MYŚLENIE O ŚWIECIE

Czy warto czytać książki? Co to w ogóle za pytanie... Po co czytać? Przecież wygodniej jest spędzać dzień przez telewizorem i wysłuchiwać informacyjnych bzdur lub oglądać ogłupiające telenowele. Po co poszerzać swoje słownictwo skoro można posługiwać się łaciną podwórkową...  W 2015 roku tylko 37% ludzi zadeklarowało przeczytanie chociaż jednej książki. A aż 63 % Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki. Dane są zatrważające... Czyżby nasze społeczeństwo się uwsteczniało i popierało analfabetyzm? 
Dzisiaj podam wam przykłady tych książek, które najbardziej wpłynęły na moje postrzeganie otaczającego świata i które polecam gorąco przeczytać każdemu. 

Zapraszam do lektury! Czytanie rozwija wyobraźnię, zwiększa wydolność mózgu, poprawia pamięć, relaksuje, poszerza horyzonty, wzbogaca słownictwo. Zalet czytania jest mnóstwo, wystarczy spróbować. Czytanie uzależnia bardziej niż cokolwiek innego. Ponadto zapach książek jest fascynujący, zwłaszcza nowych.
Ale do rzeczy. Miałam opisać, które książki najbardziej wpłynęły na moje życie. Są to pozycje z różnych dziedzin, a każda z nich jest dla mnie niezwykle wartościowa. Poniżej przedstawiam listę.Tutaj kupisz
Potęga Podświadomości
Potęga Podświadomości Joseph Murphy - To pierwsza i obowiązkowa moim zdaniem pozycja wprowadzająca do świata psychologii pozytywnej. Polecam ją wszystkim, którzy potrzebują mentalnego kopa do działania, wszystkim tym którzy nie wierzą we własne możliwości. Dzięki tej książce zmienicie swoje myślenie, poznacie sekrety ludzi sukcesu, oraz będziecie mogli przetestować na sobie mnóstwo ciekawych ćwiczeń rozwojowych i afirmacji. Dla niektórych może się wydawać nieco przekolorowana, a treść niemal z pogranicza fantasy, jednak warto ją przeczytać chociażby dlatego, że autor przekonuje nas o niesamowitej mocy sprawczej naszego umysłu. Główne przesłanie książki pomaga ludziom małej wiary na nowo uwierzyć we własne marzenia, dzięki czemu nabierają chęci do działania.Tutaj kupisz
Bogaty Ojciec,
Biedny Ojciec
Bogaty ojciec, biedny ojciec - Robert Kiyosaki - Książka z zakresu edukacji finansowej, opisuje postrzeganie pieniędzy przez biednych i bogatych. Autor krok po kroku uczy nas zmiany myślenia na temat postrzeganiu pieniędzy i bogactwa. Pokazuje błędy ludzi biednych i obrazuje w prosty sposób co należy uczynić, aby poprawić swoją sytuację materialną. Książka odnosi się do realiów amerykańskich jednak są w niej zawarte uniwersalne prawdy, które można zastosować również u nas (pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że należy zastosować), jeśli chce się osiągnąć w życiu niezależność finansową i wyjść z tzw. wyścigu szczurów. 


Tutaj kupisz
W dżungli zdrowia
W dżungli zdrowia - Beata Pawlikowska - Jest to ostatnia pozycja, jaką dzisiaj polecam. Beata Pawlikowska znana jest nie tylko z licznych podróży. Od lat praktykuje dietę wegańską, a poprzez brutalne opisy zawarte w książce zachęca również do zaprzestania jedzenia mięsa, wszelkich produktów przetworzonych i zainteresowania się tym co wkładamy do ust. Autorka sugeruje, że to co spożywamy ma związek z tym co czujemy, jak myślimy i jakimi wartościami w życiu się kierujemy. Zadaje pytanie: od czego tak naprawdę zależy nasze zdrowie, siła ducha i bystrość umysłu? Książka skłania do myślenia.
A czy wy macie jakieś swoje ulubione pozycje, które najbardziej wpłynęły na wasze postrzeganie świata? 
Podzielcie się w komentarzach! Spodobał Ci się wpis? Polub na facebook'u! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger