KLUCZ DO SUKCESU - SĄ SŁAWNI I BOGACI BO SĄ WEGETARIANAMI?!

Polacy nadal niewiele wiedzą o diecie roślinnej. Na naszych stołach w niedzielę zazwyczaj króluje rosół i schabowy z ziemniakami, a na hasło, że ktoś jest wegetarianinem reagują szyderczym śmiechem i komentarzami typu: to teraz jesz trawę i kamienie? 
Wegetarianizm to jedna z dróg do świadomego, zdrowego stylu życia. Do coraz większej liczby ludzi dociera, że jedzenie mięsa zagraża nie tylko ich zdrowiu, ale także środowisku naturalnemu. Coraz więcej osób decyduje się na dietę roślinną również ze względów etycznych. Wegetarianie twierdzą, że wszystkie zwierzęta są równe i mają prawo do życia - zarówno psy, koty, świnie, kury, krowy czy ryby. Wśród nich, wiele jest sławnych osób, twierdzących, że wegetarianizm dał im świadomość istnienia i pomógł w osiągnięciu sukcesu. Jako, że dieta roślinna jest mi bardzo bliska, postanowiłam przeanalizować kto ze znanych osób ją stosuje. 
Nie namawiam nikogo do zmiany diety, jednak zachęcam do eksperymentu. Zrób sobie tydzień diety świadomej, roślinnej i bezmięsnej, czy nawet jeden dzień. Zaobserwuj efekty oraz swoje samopoczucie i podziel się wrażeniami w komentarzach! 
Zapraszam do lektury! 
SŁAWNI WEGETARIANIE KIEDYŚ I DZIŚ 


Google Grafika

Platon (427 p.n.e - 347 p.n.e) grecki filozof - Był najsłynniejszym uczniem Sokratesa, a jego naczelnymi ideami były: dobro, piękno i prawda. O jego poglądach na temat wegetarianizmu świadczą niektóre fragmenty dialogów i wypowiedzi pojawiające się m.in. w "Tiamajosie". 
Twierdził: "Nasi przodkowie nie tykali tego co ma duszę".


Leonardo da Vinci (1452 - 1519) włoski malarz, architekt, filozof, muzyk, poeta, odkrywca, matematyk - Chyba wszyscy kojarzą to nazwisko i niezwykłą osobowość, która na stałe zapisała się na kartach historii. Leonardo wyprzedził swoją epokę o niemal 400 lat. Był pierwszym nowoczesnym (jak na swoje czasy) wegetarianinem. Źródła podają, że był prekursorem etycznego wegetarianizmu. Podobno często wybierał się na targ, na którym handlowano zwierzętami tylko po to, żeby zakupić jakieś, a potem wypuścić je na wolność. 
„Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa. Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi”.

Nikola Tesla (1856 -1943) serbski inżynier i wynalazca - Ponoć był ogromnym dziwakiem. Twórca ponad 700 wynalazków, między innymi formy energii elektrycznej zasilającej teraz Twój komputer. Nie podawał ręki byle komu, gdyż wierzył w krążącą wokół energię. Omijał tych, których uważał za wibrujących niżej w świadomości. Uważał, że wegetarianizm jest godnym pochwały odstępstwem od ustalonych nawyków jedzenia mięsa, które nazywał barbarzyństwem.  
"Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem"


Albert Einstein (1879 - 1955) niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia - Einstein jest synonimem geniuszu w zachodniej kulturze, odkrywca teorii względności i laureat nagrody Nobla. Raporty mówią, że na czysty wegetarianizm przeszedł dopiero w ostatnim roku swojego życia. Miał spore wyrzuty sumienia, że nie zrobił tego wcześniej.
"Moim zdaniem, wybór wegetariańskiego sposobu życia poprzez jego czysto fizyczny wpływ na temperament i charakter człowieka miałby najbardziej korzystny wpływ na całą ludzkość".

Prócz nich wegetarianami byli Vincent van Gogh, Gandhi, Pitagoras, Tomas Edison, Artur Schopenhauer, Lew Tołstoj, Mark Twain, Franz Kafka, Benjamin Franklin, Antonio Gaudi i wielu innych. 

Google GrafikaCzy wegetarianizm naprawdę sprzyja osiąganiu sukcesów?
Czy naprawdę uwalnia umysł 
i wydobywa jego wszystkie możliwości? 

Czytajcie dalej! 

Oto lista celebrytów i współczesnych postaci 
będących roślinożercami, 
zarówno z Polski jak i ze świata. 
Beata Pawlikowska, podróżniczka, pisarka, redaktorka - Pani Beata znana jest nie tylko z licznych podróży, ale także z radykalnego weganizmu - nie je niczego co pochodzi od zwierząt. Na dietę roślinną przeszła po licznych zaburzeniach związanych z odżywianiem i nałogami. Cierpiała między innymi na bulimię, była uzależniona od narkotyków, a swoje doświadczenia opisuje w książkach: W dżungli zdrowia oraz W dżungli codzienności. 

Kayah, piosenkarka - w 2015 roku Kayah ogłosiła, że po wielu latach postanowiła wrócić do wegetarianizmu, gdyż jest oburzona tym jak traktowane są zwierzęta. Drugim powodem była choroba tarczycy Hashimoto na którą cierpi artystka. Kayah uważa, że jedzenie innych ssaków to kanibalizm. 

Maja Ostaszewska, aktorka - wychowana przez rodziców w duchu wegetarianizmu, aktorka jest im za to niezmiernie wdzięczna i swoje dzieci również wychowuje w taki sposób. Nie kryje, że jest przeciwna zabijaniu zwierząt i otwarcie mówi o swoich poglądach, za co często jest krytykowana wśród mięsożerców. 

Paul McCartney, członek legendarnej grupy The Beatles - Na wegetarianizm przeszedł wraz z ówczesną małżonką Lindą w połowie lat 70. Jego słynne słowa: "Gdyby rzeźnie miały szklane ściany każdy byłby wegetarianinem" powtarzane są na całym świecie w środowisku roślinożerców. Artysta od wielu lat finansuje także różne organizacje broniące praw zwierząt, m.in. PETA. 

Gwyneth Paltrow, aktorka - Wegetarianką jest od ponad 20 lat. Nawet swoją córkę nazwała na cześć owocu Apple, czyli jabłko. Jak na czterdziestoparolatkę nadal wygląda młodziej niż niejedna dwudziestka, a swoją figurę zawdzięcza właśnie diecie i regularnym ćwiczeniom. Propaguje zdrowy styl życia, pisze książki kucharskie, a w Stanach znana jest z zamiłowania do spędzania czasu w kuchni. 

Leonardo DiCaprio, aktor - Prócz tego, że od wielu lat jest wegetarianinem aktywnie udziela się w różnych organizacjach. Współtworzył projekt filmowy Cowspiracy – świetnie zrealizowany dokument o dewastującym wpływie hodowli masowych na środowisko naturalne. Jest także współwłaścicielem firmy Hippeas produkującej roślinne przekąski. 

Natalie Portman, aktorka  - Znana z takich filmów jak Leon Zawodowiec czy Czarny Łabędź, na diecie wegetariańskiej jest od dziecka. „Zostałam wegetarianką w wieku około dziewięciu lat. Wydaje mi się, że nie można tworzyć hierarchii między różnymi istotami żywymi, przyjmując za kryterium wartość ich życia”. Aktorka uważa, że proceder jedzenia mięsa niewiele różni się od gwałtu.

Wegetarianami w świecie show biznesu są także modelka Naomi Campbell, aktorki Pamela Anderson i Penelope Cruz, aktorzy David Duchovny, Clint Eastwood, Jared Leto, Danny DeVito, reżyser słynnego filmu Avatar James Cameron wraz z żoną, a nawet pięściarz Mike Tyson. 

Pamela Anderson podczas kampanii
przeciwko zabijaniu zwierząt dla organizacji PETA 

Wybierając wegetarianizm i wszelkie jego odłamy ludzie kierują się nie tylko kwestiami zdrowotnymi. Zauważcie, że wszyscy wyglądają młodo, są szczupli i sprawni fizycznie! Wegetarianie zupełnie inaczej postrzegają mięso. Kiedy dla zwykłego człowieka kotlet to dodatek do obiadu czy po prostu bezosobowa forma posiłku, to dla większości wegetarian ten kotlet będzie martwym zwierzęciem, które kiedyś żyło, chodziło, czuło, a nawet myślało i kochało. Nikt nie nazwie Cię od razu mordercą zwierząt, gdyż 99% tych osób jadło w przeszłości mięso i żadna z nich zapewne nigdy się tak nie czuła.  
Wiele osób wybiera wegetariański czy wegański styl życia właśnie ze względu na etykę i moralność, gdyż nie zgadzają się na bestialskie traktowanie zwierząt. Ponadto badania wykazują, że dzieci z wyższym IQ są bardziej skłonne do bycia w przyszłości wegetarianami. Kupujesz w sklepie piersi z kurczaka, kawałek schabu, udka, karkówkę, żeberka ale nie zastanawiasz się nawet skąd to wszystko się wzięło. Przeciętny Polak zjada w ciągu roku około 70 kg mięsa. To dużo czy mało? Wyobraziłeś to sobie? 

Google grafika

Na koniec zapraszam was na krótki seans o tym jak produkuje się żywność i mięso w dzisiejszych czasach. Kto ma choć trochę empatii w sobie z pewnością weźmie ten film do serca. 

UWAGA: film z ograniczeniami wiekowymi, zawiera sceny drastyczne, nieodpowiednie dla dzieci.Przemyślenia i wnioski pozostawiam Wam.DOŁĄCZ DO AKCJI I ZOSTAŃ WEGE NA 30 DNI! KLIK
"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy
szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja
w kierunku diety wegetariańskiej. Naszym celem musi być wyzwolenie się...
poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury"

Albert Einstein


Tu kupisz książkę
Wegetarianizm w praktyce
w najniższej cenie


Źródła: 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7Spodobał Ci się wpis? Polub na facebook'u! 


1 komentarz:

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger