REGUŁY DOBREGO ŻYCIA

Pieniądze i kariera zawodowa to nie wszystko. Żeby na prawdę czerpać radość z życia trzeba mieć do niego dobre podejście. Te kilka zasad dobrego życia sprawią, że poczujesz się lepiej, radośniej i pozytywniej. 
Zapraszam do lektury!
1) ŻYJ TU I TERAZ - Weź kredyt na kilka milionów (o ile Ci dadzą), lub chociaż na kilka tysięcy, jedź do kasyna i przepuść kasę na dziwki z koksem, albo na koks z dziwkami. Przepij dom, sprzedaj żonę arabskiemu szejkowi za baryłkę ropy, rzuć wszystko i zamieszkaj z Indianami w Amazonii, mając na utrzymaniu trójkę dzieci. Nie no, żart oczywiście.😆 Wszyscy wiemy czym jest poczucie odpowiedzialności i dorosłość. Jeśli ktoś nie wie i potraktował powyższe serio, to niech lepiej nie czyta dalej. Chodzi o to aby cieszyć się z małych rzeczy. Doceniać np. śniadanie z bliską osobą, rozmowę, pierwsze promienie słońca wiosną. Czerpać radość z tych wszystkich drobnych pierdół, które czasami wydają się być oczywiste. Z wiekiem człowiek zaczyna dostrzegać, że bardziej liczy się właśnie tu i teraz, bo tylko tu i teraz związane jest z działaniem i dążeniem do swoich marzeń w poczuciu odpowiedzialności i spełnienia. 

2) DZIAŁAJ ZAMIAST ROZMYŚLAĆ - te słowa przypominają mi właśnie o tym jaka byłam kiedyś. Zamiast działać, rozmyślałam, snułam plany, a moją ulubioną rozrywką było robienie list zadań, zadań z których i tak 90% nigdy nie wykonałam. Lubiłam planować, ale nie realizować. Zawsze kończyło się na marzeniach zamiast na wyznaczaniu celów. Zapewne większość ludzi za swoją sytuację życiową obwinia wszystkich dookoła tylko nie siebie. Fakt - nie mamy wpływu na to gdzie i jacy się urodziliśmy, kim są nasi rodzice i jak nas wychowali, ale jako dorośli ludzie mamy coś bardzo cennego, mianowicie wolną wolę i prawo wyboru. Dzięki temu mamy możliwość rozwoju. Ludzie którzy przestali inwestować czas w swój rozwój osobisty mają problem z nadążaniem za dzisiejszym światem, stoją w miejscu, powiem więcej! Cofają się! Najprościej jest zrzucić winę za swoją sytuację na los, usiąść z założonymi rękoma i czekać na mannę z nieba.. Niestety smutna prawda jest taka że nic samo nie przyjdzie. Ludzie którzy w swoim życiu osiągnęli sukces musieli go sobie wypracować. Często droga do niego wybrukowana była porażkami, ale mimo to nie poddawali się i działali dalej.

3) ZAAKCEPTUJ TO CZEGO NIE MOŻESZ ZMIENIĆ - np. swój wygląd: krzywy nos, odstające uszy, duże stopy (chyba, że stać Cię na operację plastyczną), pogodę na dworze (zostań meteorologiem, oni podobno umieją manipulować pogodą), sytuację polityczną w kraju (no chyba że jesteś politykiem w co wątpię), przeszłość i podjęte decyzje (a może masz wehikuł czasu?). Nie warto marnować czasu i energii na rozmyślanie o tego typu sprawach, pozostaje Ci tylko zaakceptować cały ten shit i być po prostu szczęśliwym.

4) ZMIEŃ TO CZEGO NIE MOŻESZ ZAAKCEPTOWAĆ - Uważasz że za dużo ważysz? Zmień to! Zacznij jeść zdrowo, więcej się ruszaj, zacznij od małych rzeczy. Marzysz o władaniu kilkoma językami? Ucz się systematycznie, zapisz się na kurs. Chcesz mieć więcej pieniędzy? Szukaj dodatkowych źródeł dochodu. Męczą Cię długie dojazdy do pracy? Może warto pomyśleć nad przeprowadzką. Uważasz, że Twoi znajomi to idioci, którzy nie mają ambicji i ciągną Cię w dół? Prawdziwi przyjaciele powinni nas wspierać i ciągnąć w górę. Pomyśl gdzie możesz znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach do Twoich, pójdź tam, daj się poznać innym! Jako ludzie - inteligentne istoty obdarzone wolną wolą - mamy prawo o sobie decydować, mamy prawo zmieniać swoje życie na lepsze. Mamy kontrolę nad wszystkimi decyzjami które podejmujemy. Możemy wpłynąć na swoją karierę, stan konta, styl życia. Mamy prawo do wyboru przyjaciół, miejsc które chcemy zobaczyć, rzeczy których chcemy się nauczyć. Jeśli z jakiejś z tych dziedzin jesteś nieusatysfakcjonowany, zrób wszystko, by to zmienić i być szczęśliwym. I nie jest ważne co pomyślą sobie inni. Do zmian potrzeba odwagi i wewnętrznej siły, a jesteś tu i czytasz ten wpis bo jesteś odważną osobą, prawda?

5) WYZNACZAJ SOBIE MAŁE CELE - w przypadku kiedy chcesz schudnąć 20 kg, pamiętaj że nie wydarzy się to w miesiąc. Chyba że odetniesz sobie nogę albo rękę. Zacznij od wyznaczenia małego celu np. kilogram na tydzień. Wprowadzaj drobne zmiany, zaplanuj sobie, że pierwszego tygodnia odstawisz cukier, potem śmieciowe jedzenie, zmniejszysz porcje, zaczniesz ćwiczyć. Małe kroki pozwalają doświadczać małych sukcesów, a te budują naszą wewnętrzną siłę. Dotyczy to każdej dziedziny życia. 

6) ODDYCHAJ I PATRZ NA ŚWIAT DOOKOŁA -  Bądź uważnym człowiekiem i odbieraj rzeczywistość świadomie. To najlepszy sposób na ugruntowanie się w teraźniejszości i zdystansowanie się od natłoku przeszkadzających myśli. To jest prawdziwe tu i teraz. Kiedy idziesz, po prostu idź: zwróć uwagę na ruchy, jakie wykonujesz, na oddech, na to, jak czujesz ziemię pod stopami. Kiedy z kimś rozmawiasz, bądź z nim w pełnym kontakcie. Warto wracać do rzeczywistości i odbierać ją świadomie. Wyobrażaj sobie, że patrzysz na siebie z boku, wcielaj się w rolę obserwatora swojego życia. Wyjdź z Matrixa. Jak widzisz siebie? Jak dostrzegasz rzeczywistość? Patrząc z pozycji dającej spokój i siłę, jaką lekcję chcesz sobie dać? Co jest Ci potrzebne do realizacji celu? Powyższe pytania mogą okazać się dla Ciebie bardzo odkrywcze. Spróbuj zatem, to nic nie kosztuje a może przynieść wiele korzyści.

7) ZAUWAŻAJ PRZEJAWY PIĘKNA - bądź otwarty na świat,wyjdź ze skorupy i pozachwycaj się śpiewem ptaków, potaplaj się w kałuży niczym beztroski dzieciak, wystaw twarz do słońca, przypatrz się kwiatom, pogłaskaj kota sąsiadów (pewnie go woskują, że ma taką gładką sierść). Wszystkie te drobiazgi składają się na postrzeganie świata jako lepszego i bardziej przyjaznego miejsca. Gdyby wszyscy to potrafili... 

8) WIEDZ DLACZEGO COŚ ROBISZ - wyznaczanie i realizowanie celów powinno być naturalną potrzebą każdego człowieka, ale same cele po jakimś czasie prowadzą do wypalenia, dlatego potrzebny jest powód, który nadaje naszym sens naszym działaniom i życiu. Powody działań, czyli wartości to coś dzięki czemu czujemy spełnienie i satysfakcję. Każdy człowiek ma inny system wartości, najważniejsze jednak jest to aby był zgodny z naszym sumieniem. Z drugiej strony ciekawe jak to jest z seryjnymi mordercami i psychopatami...
9) RÓB MIEJSCE EMOCJOM - pozwól im być, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wybrać sposób, w jaki wyrazisz swoje emocje: gdy czujesz wściekłość, możesz rzucić talerzem, krzyczeć, płakać, lub oddychać głęboko, obserwować rosnącą złość i opisać ją, nie musisz robić tego, co podpowiada Ci złość. Możesz także iść pobiegać, odreagować poprzez sport, robić to co sprawia Ci przyjemność. Sposobów jest mnóstwo.

10) UŚMIECHNIJ SIĘ - Nikt nie odpowiada za Twoje szczęście prócz Ciebie. Świata nie zbawisz i wszystkich problemów nie rozwiążesz. Pamiętaj, że będąc łagodnym wobec siebie i innych zyskasz znacznie więcej niż roszczeniową postawą. Uśmiech nic nie kosztuje, a może odmienić zarówno Twój dzień jak i drugiego człowieka.A jakie są wasze sposoby na lepsze życie? 


Rzuć okiem jeszcze tutaj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger