O mnie

Cześć!
Jestem Paulina
i witam Cię w moim zielonym świecie! 

Bloga założyłam w 2017 roku i na początku chciałam opisywać swoje życie po przeprowadzce do Irlandii, jednak bardzo szybko zmieniłam zdanie i przekształciłam go w to co kocham najbardziej: pisanie o zdrowiu, jedzeniu i dobrym samopoczuciu. 

Moja historia nie jest prosta, a miejsce w którym się znajduję obecnie to zasługa wielu lat ciężkiej pracy nad sobą, terapii, rozwoju osobistego i samozaparcia.

Jeszcze 10 lat temu byłam zupełnie innym człowiekiem. 
Dziecko z rozbitej rodziny, którego życie nigdy nie rozpieszczało. Córka apodyktycznej matki, z ogromnymi problemami emocjonalnymi i psychicznymi, bez wsparcia rodziny i bez przyjaciół. U progu dorosłości uzależniona od palenia papierosów, amfetaminy, marihuany i alkoholu, wieczna imprezowiczka, traktująca swoje ciało jak park rozrywki, w pewnym momencie swojego życia doznałam olśnienia i... zostałam wegetarianką. 

Z powoli odkrywanej pasji do roślinnego jedzenia, przerwałam ówczesne studia z geografii i ukończyłam studium z dietetyki. 
Dzisiaj kontynuuję swoją zieloną rewolucję w Irlandii. 
Mam szacunek do swojego ciała i siebie samej, zwolniłam także tempo życia. Na wegetarianizm przeszłam ze względów zdrowotnych, jednak coraz częściej moje wybory żywieniowe oparte są w dużej mierze o względy etyczne. Pragnę pokazać, że dieta roślinna to nie są wyrzeczenia ani mdłe jedzenie, lecz mnóstwo korzyści i tęcza na talerzu. 

Ten blog to miejsce, gdzie dzielę się swoją wiedzą zdobywaną przez te wszystkie lata na temat odżywiania, zdrowia, dbania o ciało i urodę w sposób przyjazny środowisku oraz bez szkód wyrządzanych zwierzętom. Od kilku lat jestem także zapaloną fanką sportów siłowych, biegania, fitnessu i jazdy na rowerze. Swoją sylwetką i sposobem odżywiania udowadniam, że można zbudować silne i zdrowe ciało odżywiając się głównie roślinami.

Wszelkie porady na temat zdrowia i odżywiania wynikają wyłącznie z moich osobistych doświadczeń i dotyczą osób zdrowych. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, a chcesz wprowadzić zmiany, w pierwszej kolejności skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem klinicznym.

Znajdziesz tutaj wege jadłospisy i przepisy, artykuły na temat zdrowia, sportu, ziół, ekologii, minimalizmu, porady dla kobiet, a także nieco luźnych tematów związanych z mieszkaniem w Irlandii.

Mam nadzieję, że moja historia was zainspiruje i będziecie tu często zaglądać!


MOJE OSIĄGNIĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 ŻYJ ZIELONO , Blogger